Ogłoszenia

marzec

24 Wielkopostne skupienie dla kobiet

9.00 Msza w Wieczerniku

9.45 przerwa kawowa

10.15 konferencja  Katarzyna Kubis pt." Misja matka"

11.30 przerwa kawowa

12.00 konferencja o. Robert Więcek

13.30 Adoracja + spowiedź (maks do 15.00)

 

 Gość tego dnia to Katarzyna Kubis – żona, matka, tłumaczka. Ma 46 lat, od 26 lat w małżeństwie z Sebastianem, mają dwanaścioro dzieci w wieku od 9 do 25 lat: siedem córek (Zuzię, Emilkę, Mariannę, Wiktorię, Krysię, Magdę i Łucję) i pięciu synów (Franka, Staszka, Antosia, Jurka i Janka). Razem z mężem i dziećmi przeżywają swoją wiarę na Drodze Neokatechumanalnej, ewangelizują głosząc katechezy dla dorosłych. Pracuje zawodowo w domu jako tłumacz przysięgły języka włoskiego. Bardzo lubi gotować, nieco mniej sprzątać. Jest wdzięczna Panu Bogu za każdą chwilę życia, bo trzykrotnie doświadczyła bliskości śmierci: dwa razy z powodu pęknięcia tętniaka mózgu, a raz z powodu powikłań po cesarskim cięciu.


 

kwiecień

 

 

6-8 7 sekretów efektywnego ojcostwa - warsztaty dla ojców

Cel: ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.

 

Niektóre tematy: utrzymanie równowagi na linii życie rodzinne - praca zawodowa; rozpoznanie silnych i słabych stron swojego ojcostwa; wykorzystanie umiejętności przydatnych do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju; tworzenie i wdrożenie praktycznego planu działania dla taty; wymiana doświadczenia w męskim gronie i stworzenie środowiska aktywnych i zaangażowanych ojców.

 

Prowadzący: Maciej Petela

 

13-15 Zaskoczony Radością. Ewangelia według C. S. Lewisa. (sesja formacyjna)

 

C. S. Lewis, choć chrześcijaninem został dopiero jako dorosły człowiek, już wcześniej doświadczał tego, co opisywał jako Radość. Znany jest dziś wielu osobom przede wszystkim jako autor napisanych dla dzieci „Opowieści z Narnii”, ale zdecydowana większość tego, co napisał na temat wiary, kierowana była do dorosłych. Zapraszam na sesję formacyjną, podczas której będzie można poznać głębiej – i przemodlić – treść wielu spośród jego inspirujących książek.

 

Prowadzący: o. Mirosław Bożek, jezuita

 

 

20-22 Fundament – druga seria, cz. 2 (rekolekcje ignacjańskie)

 

 

maj

 

17-20 Choć Niewidzialny to Obecny – rekolekcje filmowe dla dorosłych.

 

W oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego pochylimy się nad słowami i obrazami – to właśnie poprzez nie działa Boży Duch w naszych sercach. W ramach rekolekcji wprowadzenia, adoracja, Eucharystia i czuwanie nocne w kościele parafialnym.

 

Prowadzący: o. Robert Więcek, jezuita; Łucja Grekowicz OV, teolog

 

 

czerwiec

 

1-6 Fundament w całości

 

 

 

15-23 I i II tydzień Ćwiczeń duchowych w całości

 

 

 

 

Zapisy przez cały : ckid.theotokos@gmail.com

 

albo 797 907 741